> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Sosnová - divize 2

 


16.04.2012 11:46:16

Auto (Rallye) Cross?

První podnik autokrosového mistrovství se odehrál v Humpolci. Titulek Auto Rallye Cross je záměrný, na domácím mistráku v autocrossu bylo totiž k vidění i několik „našich“.

Přestup natrvalo oznámil loni úřadující rallyecrossový mistr divize Super Cars Aleš Mrkáček, který na sezónu 2012 vyměnil nejen disciplínu, ale i zbraň. Místo tradičního Lanceru postavil nového Colta. Auto bylo bohužel dokončeno krátce před závody a tak nefunkční elektronika Aleše pořádně přibrzdila.


Naopak technice zůstal pro první závod věrný vítěz rallyecrossové divize Super 1600 Petr Bílek. V nadupané divizi autocrossových šestnáctistovek se s mohutnější fábií neztratil. Lehké feldy kolem Petra sice svištěly jak splašené, ale Petr měl evidentně lepší podvozek a asi i motor a převodovku. Škoda toho finále…


Ve stejné divizi jako Petr se představil i Jirka Matějka s felicí předělanou po Martinu Mottlovi. Jirka byl loni třetí v rallyecrossu v D6, nyní se naplno zapojil do soubojů v autocrossové D6. U Jirky tomu je jinak než u Petra. Jirku naopak čeká stavba motoru, zato měl nový podvozek a brzdy.


Naftová čtyřkolka byla v rallyecrossové divizi Super Cars v podání Standy Brunáta osamocená, ale v autocrossu v D5 je vše jinak. Černý kouř se nyní nevalí jen od výfuku žlutého Seata a tak našel Standa nové soupeře a výzvy.


Ojedinělý start v divizi Kartcrossů si střihl i pilot evropské rallyecrossové divize Super 1600 Jan Skála. Do přemotorované zadokolky si sedl Honza poprvé až na louce v depu v Humpolci. První metry tak ujel až při měřeném tréninku. Vše se seběhlo víceméně náhodou, když pilot Viakom racingu nenastoupil. Honza si tak sjel pro licenci a při tvrdých soubojích rozhodně neudělal ostudu ani sobě, ani týmu Viakom. Čtvrté místo při premiéře s tímto specifickým strojem je dobrou vizitkou.


V depu byl k vidění i Jarda Kalný. V Lyddenu jej doprovázel syn, nyní to bylo obráceně. Malý Jarda závodil a táta mu dělal doprovod. Prý by se letos mohl objevit i trojnásobný mistr Evropy v rallyecrossu v nějaké autové autocrossové divizi. Místo tradičního dvoukolového Peugeota by to mohla být i nějaká čtyřkolka…


Počasí bylo v sobotu zamračené, ale bez deště, v neděli to vypadalo jako slabý odvar z Lyddenu. Mírný déšť, mírný vítr, takže vlastně oproti Anglii taková pohoda. První závody v autocrossu přinesly řadu pěkných soubojů a férových předjetí, jak to tak chodí, závodům se nevyhnuly ani některé havárie. Snad zlomená lopatka bude tím nejhorším zraněním, které letošní závody přinesou.

Zatímco na Zónu a první republiku do Melku je přihlášených jen 8 Čechů, autocross s množstvím pilotů rozhodně problém nemá. I úroveň depa šla rapidně nahoru. Tak ať to jezdí i nadále.

Fotky ze závodu najdete v galerii.

Michal Oberstein, 16.04.2012 11:46:16, četlo 10518 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku